ENG

TERMOTÖÖDELDUD PUIT

Termotöötlus seisneb puidu hoidmises spetsiaalsetes kambrites, kus temperatuur on vahemikus 190-220ºC, mingeid kemikaale termotöötluse käigus ei kasutata. Termotöötlus muudab oluliselt puidu omadusi, nii väljanägemist kui ka vastupidavust.
Termiliselt töödeldud puit omandab kuldse varjundi, mis võib varieeruda helepruunist kuni mustjaspruunini, meenutades nii eksootilisi puiduliike. Termotöödeldud puit on "surnud puit". Märgatavalt suureneb vastupanuvõime temperatuuri ja õhuniiskuse kõikumistele. Tänu eelnevale on termotöödeldud põrandad sobilikud paigadamsieks põrandaküttega aluspõrandale. Oluline on vaid jälgida, et alusele liimimiseks kasutatav liim oleks piisavalt elastne ning madala veesisaldusega. Tuleb aga arvestada, et väikesed praod tekivad kütteperioodi alguses põrandasse kindlasti ning kütteperioodi lõpus (suvel eriti) õhuniiskuse tõustes jällegi kaovad.
Enim levinud on termotöödeldud saar ja kask. Uue tootena pakub KOPKOP ka termotöödeldud tamme, mis oma tumeda tooni poolest on võrreldav wenge puiduga.

 © 2007 Kopkop | e-mail: info@kopkop.ee tel: 611 74 74 fax: 611 74 75
Made with Nu:attitude