ENG

NÄPUNÄITEID PARKETI PAIGALDUSEST 

Kõige sagedamini kasutatavateks põrandakattematerjalideks on laminaat- ja laudparketid. Kuna antud materjalid on lõppviimistlusega ehk koheselt valmis paigalduseks, siis nende paigaldusega saab edukalt ka ise hakkama selleks töömeest palkamata. Laminaat- ja laudparkettide paigalduseks on sõltuvalt materjali tootjast 2 varianti: omavahel liimiga ühendamine või ilma liimita ehk Loc süsteem. Ilma liimita paigaldus on loomuliklut kõige riskivabam – valesti paigaldamise võimalus puudub. Sel juhul paigaldatakse põrandat nagu puzlet tükk-tüki haaval. Vaja on vaid peene hambaga saagi parketitahvlite parajaks saagimiseks.
Liimiga paigaldamisel on vaja pisut ka spetsiaalseid tööriistu, nt klotsi tahvlite kokku koputamiseks ning rihmasid.
Ilma liimita paigadatud põrandat saab koheselt kasutama hakata, liimitud põrand peab aga sõltuvalt liimist vähemalt 12 tundi enne kasutuselevõttu kuivama.
Mosaiik-, liist- ja lamellparkettide paigaldamisel soovitame kindlasti konsulteerida oma ala asjatundjatega ning tellida parketipaigaldajad. Antud parketid paigaldatakse lausliimimisega ideaalselt siledale alsupõrandale (RYL 2000 I klassi järgi peab põranda tasasus olema +/- 2mm kahe meetri peale). Peale paigaldust vajavad antud parketid lihvimist, lihvimise teel kokku kogutud lihvimistolmu ja kruntlaki seguga lauspahteldust, uuesti lihvimist ning seejärel viimistlemist. Tegemist on küllalt töömahuka ning erilisi masinaid ja oskusi nõudva tööga.

KOPKOP`is on vastavad oma ala spetsialistid täiesti olemas, kes oskavad Teid nõustada tekkinud probleemide lahendamisel ning tulevad ideaalslt toime ka erinevate põrandate paigaldamise ja viimistlemisega.© 2007 Kopkop | e-mail: info@kopkop.ee tel: 611 74 74 fax: 611 74 75
Made with Nu:attitude