ENG

LAKITUD PÕRANDA HOOLDAMINE

Et põrand püsiks ilusana aastaid, tuleb hoolikalt jälgida nii paigaldus kui hooldusjuhendeid. Arusaam, nagu lakitud pind ei vaja üldse mingit hooldust, on vale. Niisamuti nagu parketitootja annb ka põrandatööde teostaja oma tööle garantii. Garantii kehtib loomulikult vaid juhul kui on kinni peetud õigetest ekspluatatsiooni juhenditest.
Igapäevase puhastamise juures on oluline jälgida, et  nii sees- kui ka väljaspool uksi kasutataks jalamatte, mis eemaldavad esimese lahtise liiva ja mustuse. Parkettpõrandale sattunud mustuse eemaldamiseks kuival meetodil kasuta tolmuimejat või harja. Niiskeks puhastamiseks kasuta kvaliteetset moppi. Oluline on jälgida, et puhastamisel kasutataks vett nii vähe kui võimalik, samas ka nii palju kui vajalik. Lakitud põrandat võib pesta puhta veega või lisada pesuvette neutraalset pesemisvahendit. Niiske puhastuse korral peab põrand olema kuiv hiljemalt paari minuti pärast.
Kriimustuste vältimiseks kasutada mööbliesemete jalgade all vildist katteid. Arvutilaua või töökoha juures oleva põranda kaitsmiseks toolirataste eest kasutada läbipaistvaid põranda kaitsematte.

Lakitud pinnalt plekkide eemaldamiseks kasutada kas vett või spetsiaaseid puhastusvahendeid:
marker, pastapliiats – kasutada majapidamsispiiritust;
marjad, mahlad, kohv – kasutada sünteetilist puhastusvahendit;
asfalt, kumm – lahustada soojas vees piiritust, petrooli või eetrit
shokolaad, rasvakriit, rasv – lahustada soojas vees piiritust;
küünlavaha, närimiskumm – panna määrdunud kohale jääga plastikkotid, seejärel kraapida ettevaatlikult plekk maha.


Parketitahvlid väljastatakse tehasest valmis lakikattega, seetõttu ei vaja need peale paigaldamist lakkimist. Kui aga lakitud pinnale on tekkinud kriimustused või on intensiivse kasutamise tagajärejel lakikiht kulunud, siis võib kulunud kohti kohati parandada spetsiaalsete paranduslakkidega või lakkida terve pind üle. Tehtud parandused jäävad algul kindlasti näha, igapäevase ekspluatatsiooni käigus parandatud kohad aga ühtlustuvad ülejäänud põrandaga ning on varsti juba vaevumärgatavad. Parima tulemuse annab kindlasti terve põranda üle lihvimine ning uuesti lakkimine. Keelatud on teostada töid temperatuuril alla 13ºC.
Kui põranda pind on eelnevalt töödeldud vaha, poleerimisvahendi või muuga, siis koheselt lakkida pole võimalik – enne tööde algust tuleb eelnev viimistlus eemaldada, kuna need taskitavad laki haakumist.
Täpsemat informastiooni ning spetsiaalseid puhastusvahendeid küsi parketimüüjalt või paigaldajalt.

 

 

 © 2007 Kopkop | e-mail: info@kopkop.ee tel: 611 74 74 fax: 611 74 75
Made with Nu:attitude